49 դոլարով հնարավոր կլինի ՀՀ–ից Եվրոպա մեկնել
Հայաստանի ավիաշուկայում ապրիլից կհայտնվի նոր ազգային փոխադրող` «Armenia» ավիաընկերությունը, որն ուղևորներին էժան գներով ավիատոմսեր կառաջարկի:
«sputnik.armenia»–ի փոխանցմամբ՝ «Armenia» ավիաընկերությունը 49 դոլարով չվերթներ կիրականացնի Երևանից Եվրոպա, ԱՊՀ երկրներ, մասամբ` Ասիայի երկրներ։ Այդ մասին «Sputnik Արմենիայի» թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է ավիաընկերության բաժնետերերից մեկը` Թամազ Գաիաշվիլին։
Նրա խոսքով` այսուհետև Հայաստանից կարելի է մեկնել տարբեր ուղղություններով մատչելի և խելամիտ գներով։
«Նման գնով կարող են թռչել նրանք, ովքեր նախօրոք` մեկ կամ երկու ամիս առաջ, տոմսեր կպատվիրեն»,- Գաիաշվիլիի խոսքն է մեջբերում «Sputnik»–ը։
Նշվում է, որ հայկական ազգային ավիափոխադրողի առաջին թռիչքը կիրականացվի ապրիլի երկրորդ կեսին։
Մեկնաբանելով լուրերն այն մասին, որ նոր ավիաընկերության բաժնետերերից մեկը կդառնա Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ Գաիաշվիլին նշել է, որ դա սուտ է և սադրանք։
Նա հավելել է, որ ոչ ոք, հատկապես Հայաստանի ղեկավարությունը, կապված չէ ընկերության հետ։
Ազգային փոխադրողի գլխավոր տնօրեն Ռոբերտ Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ առաջին չվերթը կիրականացվի Boeing 737-700 ինքնաթիռով։ Ավիաընկերության անձնակազմը կազմված կլինի 350 հոգուց, որոնց թվում կլինեն վրացական «Airzena» ավիաընկերության մի քանի աշխատակից, իսկ մնացած կադրերի ընտրությունը կկատարվի տեղի մասնագետներից։

За 49 долларов будет возможно из Армении полететь в Европу
На авиарынке Армении с апреля появится новый национальный перевозчик – авиакомпания «Armenia», которая предложит пассажирам сравнительно низкие цены на авиабилеты.
Новая авиакомпания «Armenia» будет осуществлять рейсы из Еревана в Европу, страны СНГ, частично Азию за 49 долларов. Об этом, как передает «sputnik.armenia», в беседе с корреспондентом Sputnik Армения сообщил один из акционеров авиакомпании «Armenia» Тамаз Гаиашвили.
По его словам, отныне из Армении можно будет летать по разным направлениям за доступные и приемлемые цены.
«В частности, билеты за подобную цену смогут приобретать те, кто заранее, за один или два месяца их забронируют», — отметил Гаиашвили и добавил, что первый полет армянского национального перевозчика будет осуществлен во второй половине апреля.
Комментируя слухи о том, что одним из акционеров новой авиакомпании является премьер-министр Армении Овик Абрамян, Гаиашвили отметил, что «это ложь и очередная провокация».
«Подобную информацию распространяют те, кто хочет в зародыше убить нового национального перевозчика Армении. Это не мои враги, а враги авиации Армении», – сказал представитель «Armenia», добавив, что никто, в особенности руководство Армении, не связан с компанией.