Ինչո՞ւ է Սերժ Սարգսյանը պահանջում Ս. Օհանյանի, Յու. Խաչատուրովի, Հ. Բաղմանյանի ու Էդ. Նալբանդյանի հրաժարականը
Երեկ տեղի ունեցավ այն կապիկությունը, որը երկար ժամանակ «ռասկրուտկա էր արվում» Բ26-ի ֆեյքերի միջոցով:
«Մենք զինվորի կողքին ենք» կարգախոսով միջոցառման մասնակիցները Սերժ Սարգսյանից պահանջում էին աշխատանքից ազատել Սեյրան Օհանյանին, Հայկազ Բաղմանյանին, Յուրի Խաչատուրովին ու Էդվարդ Նալբանդյանին՝ իրենց անգործության և իրավիճակին չտիրապետելու պատճառով, ինչը հանգեցրել է մարդկային զոհերի:
ՀՀԿ ղեկավարից նաև պահանջում էին ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանի օֆշորային փողերը խլել ու պետբյուջե մուտքագրել:
Բացի այդ՝ ազնվության, արդարության, պետականամետության ու հայրենասիրության մարմնավորում Սերժ Սարգսյանից պահանջում էին կուլակաթափ անել հիսուն հոգու՝ ամեն մեկից հինգ միլիոն դոլար հավաքելով:
Երթի մասնակիցներն ուզում էին «գրոհել» Բ26-ը (Սերժի ու նրա «կրեաԾիվ» թիմակիցների ֆանտազիան սահմաններ չի ճանաչում), սակայն ոստիկանները նրանց կանգնեցրին Բաղրամյան փողոցի սկզբնամասում: Տեղի ունեցան ուսումնական քաշքշոցիներ (ուսումնական նռնակից հետո սա երկրորդ կապիկությունն էր): Մեծ աղմուկ չկարողացան ապահովել, բայց ծղրտոցներ լսվեցին: Կողմերը կատարեցին իրենց աշխատանքը և ցրվեցին տներով:
Դատելով անհայտ ծագման «ըմբոստ» երիտասարդների պահանջներից՝ երեկվա երթն իրականում տեղի էր ունենում «Մենք Սերժ Սարգսյանի կողքին ենք» կարգախոսի ներքո: Երթ, որին ավելի շատ ոստիկան էր մասնակցում, քան սերժամետ ցուցարար (եթե լևոնենք էլ միանային, ապա մի հարյուրի կհասներ «բողոքողների» քանակը):
Փաստորեն, ստացվում է, որ բոլոր այն ոլորտներում, որտեղ Սերժ Սարգսյանը պատասխանատու է, պահանջում են ուրիշների հրաժարականը: Համ էլ՝ «Մեկ օլիգարխի տնտեսության» կառուցմանը ձգտող «Վերջի բոլշևիկին» կոչ են անում ու խնդրում 250 միլիոն դոլար հավաքել: Բնականաբար, հայրենասիրական նպատակներով: Ա՛յ, ա՛յ, ա՛յ...
Թե ինչու է Սերժ Սարգսյանը որոշել սեփական կոպիտ սխալների համար պատասխան տալու փոխարեն կեղծ թիրախներ մատուցել ու պահանջել Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի, Հայկազ Բաղմանյանի ու Էդվարդ Նալբանդյանի հրաժարականը, ինքը կիմանա: Դա մարդու տեսակ է, մտածողություն և կառավարման ոճ:
Ըստ ամենայնի՝ լարված իրավիճակներում Ս. Սարգսյանը խուճապի է մատնվում և կորցնում ինքնատիրապետումը: Այդ պահերին նա պատրաստ է «փուռը տալ» բոլորին ու ամեն ինչ, միայն թե պահի աթոռն ու խուսափի տհաճ հարցերից:
Չորսօրյա պատերազմի հետ կապված՝ նա հասկանում է որ ուղղակի պատասխանատվություն է կրում տարիներ շարունակ արձանագրված անգործության և սխալ քայլերի համար: Հասկանում է և այդ իսկ պատճառով էլ փորձում է ելքեր գտնել: Ձեռքի տակ եղած հաճախորդների մի մասին հանձնարարված է պատերազմի ու զոհերի համար պատասխանատու հռչակել Ռուսաստանին, մյուսներին կարգադրված է քննադատել մեր զինվորական ղեկավարությանը և արտգործնախարարությանը, երրորդներին «քսի են տվել», այսպես կոչված, օլիգարխների վրա, չորրորդները կոչ են անում համախմբվել Սերժ Սարգսյանի շուրջը և նրան սատարելը համարում են հայրենասիրություն (սրիկաների վերջին հանգրվանը միշտ էլ հայրենասիրությունն է), հինգերորդները քննադատում են Սերժի ընդդիմախոսներին:
Ստացվում է, որ բոլորը մեղավոր են, բացի Սերժ Սարգսյանից: Թե քանի ոչխար կա Հայաստանում, ով կհավատա այդ հեքիաթին, արդեն թող մտածեն չորքոտանիների մասնագետները:

Почему Серж Саргсян требует отставки Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова, Айказа Бахманяна и Эдварда Налбандяна?
Накануне состоялось то самое обезьянничество, которое уже долгое время раскручивалось через «фейков» президентского дворца.
Участники мероприятия под лозунгом «Мы рядом с солдатом» требовали от Сержа Саргсяна отстранения от занимаемых должностей Сейрана Оганяна, Айказа Бахманяна, Юрия Хачатурова и Эдварда Налбандяна – за бездействие и невладение ситуацией, приведшие к человеческим потерям.
От руководителя РПА требовали также отобрать у бывшего главы СПИСА Миграна Погосяна оффшорные деньги и перевести их в бюджет.
Кроме того, у живого воплощения честности, справедливости, государственно-ориентированного мышления и патриотизма Сержа Саргсяна требовали раскулачить пятьдесят человек, отобрав у каждого из них по 5 млн долларов.
Участники шествия хотели «атаковать» Баграмяна 26 (воистину фантазия Сержа и его «креативных» соратников не знает границ), но полицейские остановили их на подступах к проспекту Баграмяна. Прошли учебные потасовки (вторая после учебной гранаты имитация). Поднять большой шумихи не удалось, но пискотню все-таки обеспечили. Стороны выполнили свою долю обязанностей, и разошлись по домам.
Судя по поведению «протестной» молодежи неизвестного происхождения, вчерашнее шествие в реальности проходило под лозунгом «Мы рядом с Сержем Саргсяном». Шествие, в котором принимало участие больше полицейских, чем демонстрантов (присоединись к ним левоновцы, число «протестующих» перевалило бы за сотню).
Фактически, получается, что во всех тех сферах, ответственным в которых является Серж Саргсян, требуют отставки других. Плюс призывают стремящегося к построению «Экономики одного олигарха» «Последнего большевика» собрать 250 млн долларов. Естественно, в патриотических целях. Ай-ай-ай…
Почему же Серж Саргсян решил вместо несения ответственности за собственные грубые ошибки выдвинуть обществу ложные мишени, потребовав отставки Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова, Айказа Бахманяна и Эдварда Налбандяна, известно ему одному. Таковы его тип, мышление и стиль правления.
Судя по всему, в напряженные моменты Саргсян впадает в панику и теряет самообладание. В эти моменты он готов бросить в топку всех и вся, лишь бы удержать свое кресло и избежать неприятных вопросов.
В связи с четырехдневной войной он понимает, что за бездействие и фиксировавшиеся на протяжении лет провалы он несет прямую ответственность. Понимает, поэтому пытается найти выход из сложившейся ситуации. Одной части имеющихся под рукой клиентов дано распоряжение провозглашать ответственной за войну и жертвы Россию, другим приказано критиковать наше военное руководство и внешнеполитическое ведомство, третьих натравили на так называемых олигархов, четвертые призывают сплотиться вокруг Сержа Саргсяна и считают поддержку в его адрес проявлением патриотизма (последним пристанищем негодяев всегда был патриотизм), пятые критикуют оппонентов Сержа.
Получается, что виноваты все, кроме Сержа Саргсяна. Сколько же четвероногих в Армении поверит в эту сказку, оставляем на суд животноводов.