Հակառակորդի կրակոցից ՊԲ զինծառայողներ են զոհվել
Ապրիլի 29-ի՝ լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` հրաձգային զինատեսակներից բացի՝ կիրառելով նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու տարբեր տիպի նռնականետեր:
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտման արդյունքում հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Գարիկ Մնացականի Մովսիսյանը (ծնվ. 1997թ.) և Վազգեն Հենրիկի Հարությունյանը (ծնվ. 1968թ.):
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հակառակորդի գործողությունները անպատասխան չեն մնալու, իսկ դրանց հետևանքներն ընկնելու են ադրբեջանական կողմի վրա:

В результате азербайджанских обстрелов погибли двое армянских военнослужащих
В ночь с 29 на 30 апреля ВС Азербайджана продолжили нарушать договоренность о прекращении огня. Противник применил стрелковое оружие различного калибра, минометы (60 и 82 мм), гранатометы. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В результате обстрелов в северном направлении линии соприкосновения (Талыш) погибли военнослужащие Гарик Мнацаканович Мовсисян (1997 г.р.) и Вазген Генрихович Арутюнян (1968 г.р.).
Министерство обороны НКР разделяет тяжелую боль утраты и выражает свои соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибших военнослужащих.
Оборонное ведомство НКР заявляет, что действия противника не останутся без ответа, а ответственность за последствия целиком лежит на азербайджанской стороне.