Էրդողանի կուսակիցներն Օսկար Ուայլդին շփոթել են «Օսկար» մրցանակաբաշխության հետ
Թուրք օրենսդիրները հերթական նիստի ժամանակ հիշել են հանրահայտ գրող Օսկար Ուայլդին, սակայն օրենսդիրների մի մասը նրան չի ճանաչել և շփոթել է «Օսկար» մրցանակաբաշխության հետ, գրում է hurriyetdailynews.com-ը։
«Ժողովուրդների դեմոկրատիա» կուսակցության ներկայացուցիչն իր խոսքում փորձել է մեջբերել հայտնի գրող Օսկար Ուայլդի խոսքերից, ինչին իշխող «Արդարություն և զարգացում կուսակցության» ներկայացուցիչ Զեյիդ Ասլանն արձագանքել է. «Դա ո՞վ է»։
Քրդամետ կուսակցության պատգամավոր Միհթաթ Սանջարը կոչ է արել ինքնուրույն ուսումնասիրել, հակառակ դեպքում խոստանալով «անձամբ սովորեցնել»։
«Ես կարող եմ դաս տալ, բայց մենք ժամանակ չունենք։ Եթե ինչ-որ մեկին դա անհրաժեշտ է, կարող ենք սենյակ վարձել և դասեր անցկացնել»,-ասել է նա։
Իսկ երբ բանակցությունները շարունակվել են, ԱԶԿ-ական պատգամավոր Ադնան Գյուննարլաթերը Սանջարին խնդրել է պատմել «Օսկարյան մրցանակաբաշխության մասին»։
«Նա Օսկար Ուայլդն է, այլ ոչ մրցանակաբաշխությունը։ Մարդու անունն Օսկար Ուայլդ է»,-հակադարձել է Բուրջու Չելիք Օզքանը։

Однопартийцы Эрдогана перепутали Оскара Уайльда с премией «Оскар»
Турецкие законодатели в ходе очередного заседания вспомнили всемирно известного писателя Оскара Уайльда, однако часть законодателей не знала о нем и перепутала с премией «Оскар». Как передает «Tert.am», об этом пишет «hurriyetdailynews.com».
Представители партии «Демократия народов» попытались процитировать слова известного писателя Оскара Уайльда, на что представитель правящей Партии справедливости и развития Зеид Аслан сказал: «Кто это такой?»
Депутат прокурдской партии Митхат Санджар призвал самостоятельно изучить, пообещав в противном случае «лично просветить».
«Я могу провести урок, но у нас нет времени. Если кому-то это необходимо, то мы можем арендовать комнату и проводить там занятия», – сказал он.
А когда переговоры продолжились, депутат от Партии справедливости и развития Аднан Гюннарлабет попросил Санджара рассказать «о премии Оскар».
«Речь идет о писателе Оскаре Уайльде, а не о премии. Это имя человека – Оскар Уайльд», – возразил Бурджу Челик Озкан.