ՌԴ ՊՆ. «Սիրիայում ամենախնդրահարույց շրջանները Թուրքիայի հետ սահմանին են»
Այս մասին, «Գազետայի» փոխանցմամբ, հայտնել է Ռուսաստանի ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ, գեներալ մայոր Իգոր Կոնաշենկովը՝ նշելով, որ այդ շրջաններից ահաբեկիչներին կենդանի ուժ, զինամթերք ու այլ նյութական ռեսուրսներ են մատակարարում:
Կոնաշենկովի խոսքով՝ Սիրիայում ռուս զինվորականների գտնվելու ժամկետները կախված են զինյալների մատակարարման արտաքին ուղիներն արգելափակելուց:
Ռուս զինվորականը նաև հայտնել է՝ ՌԴ և ԱՄՆ–ի պաշտպանության նախարարություններն ամբողջական փոխըմբռնման են հասել Սիրիայում ռազմական ավիացիայի թռիչքները կազմակերպելու հարցում:

Минобороны РФ: «Граничащие с Турцией районы Сирии – самые проблемные»
Самые проблемные районы в Сирии находятся на границе с Турцией, откуда идет подпитка террористов живой силой и боеприпасами, заявил официальный представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков.
Он отметил, что из этого района идет подпитка террористов живой силой, боеприпасами и другими материальными ресурсами.
По его словам, сроки нахождения российских военных в Сирии зависят от того, будут ли пресечены каналы подпитки боевиков извне.
Конашенков отметил, что Минобороны России и США достигли «полного взаимопонимания» по организации полетов боевой авиации в Сирии.