Պորոշենկոն մեկնել է Կիևի օդանավակայան՝ Սավչենկոյին դիմավորելու
Ուկրաինական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ այդ երկրի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն և ՌԴ–ում դատապարտված ուկրաինուհի օդաչու Նադեժդա Սավչենկոյի մայրը շտապ մեկնել են Կիևի «Բորիսպոլ» օդանավակայան։ Որոշ տվյալներով՝ ուր որ է՝ այնտեղ վայրէջք կկատարի Սավչենկոյին տեղափոխող ինքնաթիռը։
«kp.ru»–ի փոխանցմամբ՝ նշվում է նաև, որ Մոսկվա է մեկնել ռուսաստանցիներ Եվգենի Երոֆեևին և Ալեքսանդր Ալեքսանդրովին տեղափոխող օդանավը, որոնք Ուկրաինայում 14 տարվա ազատազրկման էին դատապարտվել։ Նրանց համարում էին ռուս հատուկջոկատայիններ և մեղադրում ահաբեկչության մեջ։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Դոնի Ռոստովում կայացել է ռուս լրագրողների սպանությանը մեղսակցելու համար ՌԴ–ում 22 տարվա ազատազրկման դատապարտված ուկրաինուհի օդաչու Նադեժդա Սավչենկոյի փոխանակման գործընթացը Եվգենի Երոֆեևի և Ալեքսանդր Ալեքսանդրովի հետ։

Порошенко выехал в аэропорт Киева для встречи Савченко
Украинские СМИ сообщили, что президент Петр Порошенко и мать осужденной в РФ военнослужащей Надежды Савченко срочно выехали в аэропорт Киева «Борисполь». По некоторым данным, там вот-вот должен приземлиться самолет с украинкой на борту.
Официально информацию пока никто не подтверждает. Но есть также данные, что и россияне Евгений Ерофеев и Александр Александров тоже летят в Москву, передает «Комсомольская правда».
Напомним, что Евгений Ерофеев и Александр Александров приговорены на Украине к 14 годам тюрьмы с конфискацией имущества. Их считают российскими спецназовцами и обвиняют в терроризме.
Надежда Савченко приговорена в России к 22 годам колонии и штрафу в размере 30 тыс. рублей по обвинению в причастности к убийству журналистов ВГТРК Игоря Корнелюка и Антона Волошина, покушении на убийство оператора ВГТРК Виктора Денисова и незаконном пересечении границы РФ.