Հակառակորդի արձակած կրակոցներից ՊԲ զինծառայող է վիրավորվել
Հուլիսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է 18 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 200 կրակոց, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից 43 անգամ:
Հուլիսի 23-ին` ժամը 00:10-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1991թ. ծնված Մհեր Վանիկի Զիլոյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը ևշարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Армянский солдат ранен в результате обстрела со стороны противника
В ночь на 23 июля на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 18 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник произвел более 200 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, в том числе 43 раза из снайперских винтовок.
23 июля в районе 00:10 в результате обстрела со стороны противника на оборонительных позициях одной из воинских частей АО, расположенных на юго-восточном направлении, ранение получил солдат-контрактник Мгер Ваникович Зилоян (1991 г.р.).
Военнослужащий был незамедлительно доставлен в военный госпиталь, его состояние оценивается как удовлетворительное. Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие.
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой и продолжают осуществлять надежное охранение боевых постов.