Որպես բարի կամքի դրսեւորում՝ «Սասնա ծռեր» խումբը պատանդներին ազատ կարձակի՝ պայմանով…
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ, «Հիմնադիր խորհրդարանի» մամլո խոսնակ Վարուժան Ավետիսյանը ԳԱԼԱ-ին փոխանցեց, որ հանդիպում է տեղի ունեցել ԱԱԾ տնօրեն Գ. Կուտոյանի հետ՝ Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանի միջնորդությամբ, եւ որոշում է կայացվել ազատ արձակել պատանդներին՝ պայմանով, որ ստեղծվելու է մամուլի կետ:
«Երեկոյան լրացուցիչ քննարկելով՝ որոշեցինք, որպես բարի կամքի լրացուցիչ դրսեւորում, առաջ քայլ կատարել եւ նախապես, մինչ մամուլի կետի ստեղծումը ազատ արձակել երկու երիտասարդ ոստիկաններին: Հիմա այդ արարաողությունը կատարվում է պարոն Բալասանյանի ներկայությամբ: Որոշվել է, որ կետի տեղակայման հարցը թողնում ենք պարոն Բալասանյանի իրավասությանը: Մամուլին կանչում ենք հետեւյալ սկզբունքով՝ մենք պայմանավորվում ենք մամուլի միջոցների հետ, իրենք գալիս են, վարչախմբի կողմը ապահովում է նրանց ազատ ելումուտը:
Հերթապահությունն առաջարկում ենք շուրջօրյա: Օգտվելով առիթից՝ առաջինը ԳԱԼԱ-ին ենք առաջարկում, որ այստեղ այդ կետը ստեղծեն:
Երկու ոստիկաններին հիմա ենք ազատ արձակում, մյուս երկուսին՝ գեներալին եւ գնդապետին, մամուլի կետը բացելու պահին»,-ԳԱԼԱ-ին փոխանցեց Վարուժան Ավետիսյանը:

«Сасна црер» освобождает заложников: при условии, что…
При посредничестве героя Арцаха Виталия Баласаняна состоялась встреча директора Службы национальной безопасности РА Георгия Кутояна с членами группы «Сасна црер», захватившими здание полиции в Ереване. В ходе встречи было принято решение освободить заложников – при условии, что будет открыт пресс-центр для встречи с журналистами. Об этом изданию «ГАЛА» сообщил пресс-секретарь «Учредительного парламента» Варужан Аветисян.
«Проведя вечером обсуждение, мы приняли решение, как очередной жест доброй воли, сделать шаг навстречу и освободить до открытия центра двух молодых полицейских. Сейчас эта процедура идет в присутствии господина Баласаняна. Ему же был оставлен вопрос определения места размещения центра. Прессу будем звать по следующему принципу: мы договариваемся со СМИ, они приходят, власти обеспечивают их свободный проход.
Дежурство предлагаем организовать круглосуточное. Пользуясь случаем, первым создать свой пресс-пункт приглашаем «ГАЛА».
Двух полицейских освобождаем сейчас, еще двух (генерала и полковника) – после открытия пресс-центра», – отметил Аветисян.