Հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 300 կրակոց
Հուլիսի 24-ի՝ լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 28 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 300 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում, որտեղ, բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ /20 կրակոց/:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակաքայլեր են ձեռնարկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Противник произвел по армянским позициям около 300 выстрелов
В ночь на 25 июля на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 28 раз, сообщает Минобороны НКР.
Противник произвел по армянским позициям около 300 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы в направлении Мартуни и Мартакерта, где, кроме стрелкового оружия, были также применены снайперские винтовки (20 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны в основном воздержались от ответных действий, прибегая к ответным мерам лишь в случае крайней необходимости.