Միշել Օբաման աջակցել է Հիլարի Քլինթոնին ԱՄՆ նախագահի պաշտոնի համար մղվող պայքարում
Ֆիլադելֆիայում տեղի ունեցող Դեմոկրատական կուսակցության համագումարի ընթացքում ԱՄՆ նախագահի կինը՝ Միշել Օբաման, իր աջակցությունն է ցուցաբերել նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնին՝ անվանելով նրան միակ թեկնածուն, ով արժանի է դառնալ պետության ղեկավար։ Այս մասին փոխանցում է CNBC–ը։
«Ընդամենը մի մարդ կա, ում ես վստահում եմ և ով նախագահ դառնալու որակավորում ունի, դա Հիլարի Քլինթոնն է»,– հայտարարել է Միշել Օբաման։
Նա հիշեցրել է, որ 2008թ. փրայմերիզին Բարաք Օբամայի հաղթանակից հետո Քլինթոնը «կրկին սկսել է ծառայել իր երկրին և այս անգամ՝ պետքարտուղարի պաշտոնում»։
Առաջին տիկինը նշել է նաև ԱՄՆ նախագահի թեկնածուի կամային հատկանիշների մասին և հավելել, որ Քլինոթոնն արտացոլում է ամերիկյան ժողովրդի խառնվածքը։

Мишель Обама поддержала Клинтон в борьбе за пост президента США
На съезде Демократической партии в Филадельфии супруга президента США Мишель Обама выразила поддержку экс-госсекретарю Хиллари Клинтон, назвав ее единственным кандидатом, достойным стать главой государства по итогам всеобщих выборов в ноябре, передает CNBC.
«Есть только один человек, которому я доверяю и у кого есть квалификация, чтобы быть президентом – это Хиллари Клинтон», – заявила Обама.
Она напомнила, что после победы Барака Обамы на праймериз в 2008 году, Клинтон «снова стала служить своей стране – на этот раз в должности госсекретаря».
Первая леди также отметила волевые качества кандидата в президенты США и добавил, что Клинтон отражает характер американского народа.