Պաշտոնական գրանցումից հետո կայացել է ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության վարչության առաջին նիստը
Պաշտոնական գրանցումից հետո կայացել է ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության վարչության առաջին նիստը։ Օրակարգում եղել է մեկ հարց՝ «Սասնա ծռեր» խմբի շուրջ և երկրում ստեղծված իրավիճակը:
ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցությունը վերահաստատում է իր դիրքորոշումը՝
1.Բացառել խնդրի լուծման ուժային տարբերակը:
2.Անհապաղ լուծել «Սասնա ծռերի» անդամների սննդի, բուժօգնության խնդիրները: Սա էապես կլիցքաթափի լարվածությունը հասարակության մեջ:
3.Թույլ չտալ հասարակության և ոստիկանության միջև թշնամանքի զարգացման միտումները: Այդ ուղղությամբ անել անհրաժեշտ քայլեր` ապահովելով խաղաղ ցույցերի և երթերի լիակատար անվտանգությունը։ Որպես բարի կամքի դրսևորում՝ առաջարկում ենք կարճել ոստիկանության հետ բախումների ընթացքում ցուցարարների դեմ հարուցված քրեական գործերը:
4.Ջանքեր գործադրել՝ նպատակ ունենալով գտնել հանրության համար ընդունելի և խաղաղ հանգուցալուծում։
Մենք ևս մեկ անգամ արձանագրում ենք, որ ստեղծված իրավիճակն արդյունք է իշխանությունների վարած քաղաքականության։ Ակնհայտ է, որ հանրային լայն պահանջ կա երկրում արմատական փոփոխություններ իրականացնելու համար։
Կոչ ենք անում մեր կուսակիցներին և համակիրներին ցուցաբերել քաղաքացիական ակտիվություն՝ մասնակցելով բոլոր տիպի խաղաղ հավաքներին ու միջոցառումներին։

Состоялось первое после официальной регистрации заседание Правления партии «Консолидация»
После официальной регистрации состоялось первое заседание Правления партии «Консолидация». На повестке стоял единственный вопрос – ситуация вокруг группы «Сасна црер» и в стране в целом.
Партия «Консолидация» вновь подтверждает свою позицию:
1. Исключить силовой вариант решения проблемы.
2. Незамедлительно решить проблемы «Сасна црер» с едой и оказанием медицинской помощи. Это существенно снизит напряженность в обществе.
3. Не допустить нарастания враждебности между обществом и полицией. Предпринять в этом направлении необходимые шаги, обеспечив полную безопасность мирных демонстраций и шествий. Как проявление акта доброй воли, предлагаем закрыть возбужденные с связи со столкновениями с полицией уголовные дела в отношении демонстрантов.
4. Предпринимать усилия, преследуя в качестве цели мирное и приемлемое для общества решение.
В очередной раз констатируем, что сложившаяся ситуация является результатом проводимой властями политики. Очевидно, что в обществе имеется широкий спрос на коренные изменения в стране.
Призываем наших однопартийцев и сторонников проявлять гражданскую активность, принимая участие во всех мирных собраниях и мероприятиях.