ՌԴ ԱԳՆ–ն չի բացառում նոր ահաբեկչությունները Եվրոպայում
ՌԴ փոխարտգործնախարար Օլեգ Սիրոմոլոտովը կարծում է, որ Եվրոպայի միգրացիոն ճգնաժամի համապատկերին մեծանում է ահաբեկչական նոր գրոհների հավանականությունը։
Պաշտոնյան ենթադրում է, որ ԻԼԻՊ–ի ահաբեկիչներն ակտիվորեն իրենց գործակալներին փախստականների հետ Եվրոպա են ուղարկում։ Այս մասին հայտնում է «Интерфакс»–ը։
Սիրոմոլոտովը նշել է՝ Մերձավոր Արևելքում տիրող լարված իրավիճակը ռիսկ է պարունակում նաև Ռուսաստանի համար։ Փոխնախարարի տվյալներով՝ նախկին խորհրդային երկրներից ԻԼԻՊ–ի շարքեր անցածների թիվը մի քանի հազար մարդու է հասնում։

МИД России не исключает новых терактов в Европе
Заместитель главы Министерства иностранных дел РФ Олег Сыромолотов считает, что на фоне миграционного кризиса в Европе, возрастает опасность нового витка террористических атак, сообщает «Vesti.ru».
Чиновник полагает, что террористы из «Исламского государства» активно направляют своих эмиссаров вместе с потоками беженцев в Европу.
Как передает «Интерфакс», Сыромолотов отметил, что напряженная ситуация на Ближнем Востоке несет риск и для России. По данным замминистра, количество граждан с территории бывшего Советского Союза, примкнувших к ИГ, составляет несколько тысяч человек.