Ամերիկացի հայտնիները դեմ են Դոնալդ Թրամփին
Ավելի քան 100 ամերիկացի աստղ քարոզարշավ է սկսել Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի դեմ։ Այս մասին փոխանցում է «Policy.Mic»–ը։
Կայքը ծանոթացել է հայտնիների նամակների հետ, որտեղ նրանք պարտավորվում են օգտագործել իրենց հայտնիությունը Թրամփին և նրա կողմից ներկայացված «ատելության գաղափարախոսությունը» պարտության մատնելու նպատակով։
Հաղորդվում է, որ հայտնիների նամակները ստորագրողների թվում են դերասաններ Մարկ Ռուֆալոն, Օլիվիա Ուայլդը, Ջուլիաննա Մուրը, Մեգ Ռայանը, ռեժիսոր Մայքլ Մանը, երաժիշտ Մոբին և այլք։

Более 100 американских знаменитостей выступили против Трампа
Более 100 американских знаменитостей начали кампанию против кандидата в президенты США от Республиканской партии Дональда Трампа, передает «Gazeta.ru» со ссылкой на портал «Policy.Mic».
Сайт ознакомился с письмом знаменитостей, в котором они обязуются воспользоваться своей популярностью для нанесения поражения Трампу и «ненавистнической идеологии, которую он представляет».
Сообщается, что среди подписавших письмо знаменитостей значатся актеры Марк Руффало, Оливия Уайлд, Джулианна Мур, Мег Райан, режиссер Майкл Манн, музыкант Моби и многие другие.