«Պավլիկ Մանուկյանի գիտակցությունը քայլ առ քայլ բացվում է»
Ինչպես արդեն նշել էինք, հուլիսի 26–ի գիշերը «Էրեբունի ԲԿ» էին տեղափոխել «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամներից 2–ին՝ Պավել Մանուկյանին, նրա որիդի Արամ Մանուկյանին և ևս մի ոստիկանի, ովքեր տուժել էին փոխհրաձգության հետևանքով։ Այժմ նրանք երեքն էլ գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում։
Հիվանդանոցի ինտենսիվ թերապևտիկ բաժանմուքնի ղեկավարը նշել է, որ թեև Արամ Մանուկյանը շնչում է առանց արհեստական սարքի, գիտակցությունը պարզ է, սակայն, միևնույն է, վիճակը շարունակում է մնալ ծանր։
Նրա խոսքով՝ Պավլիկ Մանուկյանի վիճակը նույնպես գնահատվում է ծանր, և նա շարունակում է շնչել արհեստական շնչառական ապարատի օգնությամբ։
Գիտակցությունը քայլ առ քայլ բացվում է, բայց ելնելով վնասվածքների ծավալից՝ մի փոքր ավելի երկարատև կշարունակենք արհեստական շնչառությունը և ցավազրկող ու քնաբեր դեղորայքի օգտագործումը։

К Павлу Манукяну медленно возвращается сознание
Состояние раненных в ходе ночной перестрелки Павла Манукяна и его сына Арама, оценивается как тяжелое, угроза для жизни сохраняется. Об этом сообщил журналистам заведующий отделением реанимации и интенсивной терапии медицинского центра «Эребуни» Арутюн Мангоян, передает «Новости-Армения».
«У Арама Манукяна есть положительные изменения, он был отключен от аппарата искусственной вентиляции легких и уже около часа дышит самостоятельно. Павел Манукян остается подключенным к аппарату искусственного дыхания, к нему медленно возвращается сознание», – заявил Мангоян.
Он добавил, что с учетом ранений Манукяна его лечение продолжится с применением снотворных и обезболивающих препаратов.
«Состояние полицейского, также получившего ранения в результате перестрелки, оценивается как стабильное, средней тяжести», – отметил Мангоян.