Թալիշի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ
Հուլիսի 27-ի՝ լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 24 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 130 կրակոց, իսկ շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ (1 արկ):
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В районе Талиша ВС Азербайджан применили гранатомет
В ночь на 28 июня режим прекращения огня на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана был нарушен со стороны противника 24 раза, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из разнокалиберного стрелкового оружия в направлении армянских позиций было произведено свыше 130 выстрелов, а на северном направлении линии соприкосновения (Талиш) ВС Азербайджана использовали также гранатомет типа РПГ-7 (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.