Վորոնեժում վթարի են ենթարկվել ՀՀ քաղաքացիներ. կան զոհեր
Օգոստոսի 24-ին՝ ժամը 16.58-ին, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարություն ահազանգ է ստացվել, որ ս.թ. օգոստոսի 24-ի առավոտյան Վորոնեժի տարածաշրջանում վթարի են ենթարկվել ՀՀ քաղաքացիներ:
Ժամը 17.00-ին կապ է հաստատվել ՌԴ ԱԻՆ ԱՃԿԿ-ի հետ, որտեղից տեղեկացրել են, որ ժամը 06.21-ին ՌԴ Մ-4 ԴՈՆ ավտոճանապարհի Մոսկվա-Նովորոսիսկ 602 կմ-ին՝ Վորոնեժի տարածաշրջանի Լիսկինսկի շրջանի մոտակայքում, «Նիսսան Տիանա» մակնիշի AA34KZ986 պետհամարանիշով ավտոմեքենան (վարորդ՝ Մ. Պ., ծնվ. 1985թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և շրջվել։
Վթարի հետևանքով Մ.Պ.-ը և ուղևոր Գ. Հ.-ը (ծնվ. 1981թ.) մահացել են, իսկ ուղևորներ Ա. Է.-ը (ծնվ. 1981թ.) և Ռ. Հ.-ը (ծնվ. 1979թ.) տեղափոխվել են Վորոնեժի տարածաշրջանի Բոբրովսկայայի շրջանային հիվանդանոց:

В Воронежской области граждане РА попали в ДТП: есть жертвы
В министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Армения 24 августа в 16:58 поступило сообщение о том, что в Воронежской области РФ в ДТП попали граждане Армении.
Пресс-служба ГУ МВД по Воронежской области сообщает, что в 6:25 на 602 километре автодороги М-4 «Дон» в Лискинском районе автомобиль «Nissan Teana» (водитель – М. П., 1985 г.р.) съехал с проезжей части и перевернулся.
В результате ДТП М. П. и пассажир Г.А (1981 г.р.) скончались до приезда медиков, еще два пассажира – А. Э. (1981 г.р.) и Р. А (1979 г.р.) – с многочисленными травмами были доставлены в больницу.