«WikiLeaks»–ը Հիլարի Քլինթոնի վերաբերյալ փաստաթղթերի նոր խմբաքանակ կհրապարակի
«WikiLeaks»–ի հեղինակ Ջուլիան Ասանժը հայտարարել է, որ կայքը ծրագրում է հրապարակել Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի նախագահական քարոզարշավի գործունեության հետ կապված «արտահոսած» փաստաթղթերի հերթական խմբաքանակը։ Այս մասին փոխանցում է «Fox News»–ը։
«Ես չեմ ուզում բացել խաղաքարտերը ժամանակից շուտ, բայց կարող եմ ասել, որ դրանք տարբեր փաստաթղթեր են՝ ստացած տարբեր ինստիտուտներից, որոնք կապված են նախընտրական քարոզարշավի հետ»,– ասել է նա։
Ասանժը նշել է, որ նյութերից մի քանիսն ինքնին «բավականին հետաքրքիր են», մնացածը ներկայացնում են արդեն հայտնի տեղեկատվություն՝ «մեկ այլ անկյան տակ»։

«WikiLeaks» опубликует новую порцию документов по Хиллари Клинтон
Создатель «WikiLeaks» Джулиан Ассанж заявил, что сайт планирует опубликовать очередную порцию утекших документов, связанных с деятельностью президентской кампании кандидата на пост главы Белого дома от Демократической партии США Хиллари Клинтон, передает «Fox News».
«Я не хочу раскрывать карты раньше времени, но могу сказать, что это различные документы, полученные из разных институтов, которые связаны с предвыборной кампанией», – сказал он.
Ассанж отметил, что некоторые из материалов «довольно интересны» сами по себе, другие представляют уже известную информацию «под другим углом».