Հունգարիան ևս մի պատնեշ կկառուցի ներգաղթյալներից պաշտպանվելու համար
Հունգարիան ծրագրում է երկրորդ պատնեշը կանգնեցնել երկրի հարավում ներգաղթյալներից պաշտպանվելու համար։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը՝ երկրի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին հղումով։
Վերջինը հաղորդել է, որ նոր ցանկապատը կբարձրացվի նախորդի կողքին։ Հունգարական իշխանությունների մտահղացմամբ՝ այն պետք է խոչընդոտի 100 հազարավոր փախստականների մուտքը, եթե Թուրքիայի ներգաղթային քաղաքականությունը փոխվի։
Վարչապետը նշել է, որ նոր արգելապատնեշն «ավելի պաշտպանիչ» կլինի։
Ավելի վաղ էլ Եվրախորհրդարանի հունգարացի պատգամավոր Դիերդ Շոֆլինն առաջարկել էր սահմանային ցանկապատերի վրա խոզի գլուխներ տեղադրել՝ ներգաղթյալներին վախեցնելու նպատակով, որոնք փորձում են հատել հունգարական սահմանը։

Венгрия построит еще один забор для защиты от беженцев
Венгрия планирует установить второй забор на юге страны для защиты от мигрантов, сообщает «Reuters» со ссылкой на премьер-министра страны Виктора Орбана.
Орбан сообщил, что новый забор будет построен вдоль уже существующего. По замыслу венгерских властей он должен сдержать сотни и тысячи беженцев, если миграционная политика Турции изменится.
Премьер уточнил, что новое заграждение будет «более массивной защитной системой».
Ранее сообщалось, что депутат Европарламента от Венгрии Дьердь Шофлин предложил развешивать на приграничных заборах свиные головы для отпугивания беженцев, которые пытаются пересечь венгерскую границу.