Մեքսիկացին «կենդանացել է» դիակիզումից 2 ամիս անց
Սեփական թաղումից 2 ամիս անց ծեր մեքսիկացին վերադարձել է ընտանիքի մոտ։ Այս մասին հայտնում է «Daily Mail»–ը։
Միգել Անգել Գոմար դե Լունան փախել էր ծերանոցից՝ գարեջրատանը խմելու համար, թունդ հարբել էր, այնուհետև համարվել անհետ կորած։
Մի որոշ ժամանակ անց ոստիկանությունը քայքայված դիակ է գտել, որի տարիքը համընկնում էր կորած թոշակառուի տարիքի հետ։ Մեքսիկացու ընտանիքը ճանաչել է նրան և դիակիզել մարմինը։
Միգելի դուստրը, սակայն, պատմել է՝ լիովին վստահ չէր, որ գտնվածը հոր մարմինն է։
2 ամիս Միգելն ապրում էր փողոցներում, մուրացկանություն անում, իսկ ստացած փողերով ալկոհոլ գնում, մինչև ոստիկանությունը գտավ նրան ու վերադարձրեց տուն։
Ընտանիքը ցնցվել է՝ իմանալով, որ նա ողջ է։ Այժմ նրանց բյուրոկրատական մղձավանջ է սպասվում Միգելին «կենդանացնելու» համար. պաշտոնական փաստաթղթերով՝ տղամարդը մեռած է համարվում։

Мексиканец «воскрес» через два месяца после кремации
Через два месяца после собственных похорон пожилой мексиканец вернулся домой к семье, сообщает «The Daily Mail».
Мужчина по имени Мигель Ангел Гомар де Луна сбежал из дома престарелых, чтобы пропустить пару рюмок в пабе, ушел в запой и был объявлен пропавшим без вести.
Через некоторое время полиция нашла разложившийся труп, возраст которого совпадал с возрастом пропавшего пенсионера. Семья мексиканца опознала тело и кремировала его.
По словам дочери Мигеля, она не была полностью уверена, что найденное тело принадлежит ее отцу. Однако власти сказали, что не выдадут ей тело, если она не подпишет протокол опознания.
Эти два месяца Мигель жил на улице, просил милостыню и тратил полученные деньги на алкоголь. А затем полиция нашла его и вернула домой.
Семья пережила огромный шок, когда стало известно, что их отец жив. Теперь им предстоит пройти через бюрократический кошмар, чтобы «оживить» его, ведь, согласно официальным документам, теперь он мертв.