Մեդվեդևը Թուրքիայի վարչապետի հետ քննարկել է «Թուրքական հոսքը»
Ռուսաստանի կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևը Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմի հետ հեռախոսազրույց է ունեցել, որի ընթացում քննարկվել է 2 երկրների էներգետիկ համագործակցությունը։
«Վարչապետերը շոշափել են երկու երկրների առևտրատնտեսական փոխգործակցությանն առնչվող հրատապ հարցեր, համատեղ խոշոր նախագծերի իրագործման հարցը, այդ թվում՝ ԱԷԿ «Աքքույայի» և «Թուրքական հոսք» գազատարի կառուցումը»,–ասվում է ՌԴ կառավարության հաղորդագրությունում։
Թուրք վարչապետը Մեդվեդևին նաև շնորհավորել է խորհրդարանական ընտրություններում հաղթելու կապակցությամբ։

Медведев обсудил с премьером Турции АЭС «Аккую» и «Турецкий поток»
Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев и его турецкий коллега Бинали Йылдырым сегодня провели телефонный разговор. Главной темой обсуждения стало сотрудничество в сфере энергетики, передает ТАСС.
«Дмитрий Медведев и Бинали Йылдырым затронули актуальные вопросы торгово-экономического взаимодействия, реализации крупных совместных проектов в сфере энергетики, включая строительство АЭС «Аккую» и газопровода «Турецкий поток»», – говорится в сообщении правительства РФ.
Как отмечается, Йылдырым также поздравил Медведева с победой «Единой России» на выборах 18 сентября 2016 года.