Գիշերն ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր
Սեպտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 450 կրակոց: ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր /40 կրակոց/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Ночью ВС Азербайджана применили крупнокалиберный пулемет типа ДШК
В ночь на 28 сентября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 40 раз, сообщает Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено свыше 450 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также крупнокалиберный пулемет типа ДШК (40 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая в случае крайней необходимости к ответным действиям.