Հակառակորդը ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացրից արձակել է ավելի քան 500 կրակոց
Հոկտեմբերի 4-ի՝ լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 4000 կրակոց: Առավել ինտենսիվ կրակոցներ են արձակվել շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ: Նշված հատվածում միայն ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացրից արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների` շարունակելով լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում:

Ночью ВС Азербайджана вели интенсивный обстрел из пулеметов типа ДШК
В ночь на 5 октября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 40 раз, сообщает Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено около 4000 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы на северном направлении линии соприкосновения, где азербайджанские ВС только из крупнокалиберных пулеметов типа ДШК произвели свыше 500 выстрелов.
Для подавления активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжив сохранять полный контроль на передовой.