Հակառակորդը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 նռնականետ
Հոկտեմբերի 6-ի՝ լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1800 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր /155 կրակոց/ և «Իստիգլալ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան /109 կրակոց/:
Հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 (հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ)՝ 1 արկ:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Ночью ВС Азербайджана вели интенсивный обстрел армянских позиций
В ночь на 7 октября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 50 раз, сообщает Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено около 1800 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы на северном и северо-восточном направлениях. На данных участках азербайджанские ВС применили крупнокалиберные пулеметы типа ДШК (155 выстерлов) и снайперские винтовки «Инстиглал» (109 выстрелов).
На северном направлении противник использовал также гранатомет типа АГС-17 (1 снаряд).
Для подавления активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжив уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.