Վիկտոր Դալլաքյան. «Եթե ինձ կամ իմ ընտանիքի անդամներից մեկին որևէ բան պատահի, պատասխանատուն Սերժ Սարգսյանն է»
ԱԺ նախկին պատգամավոր, ՀՀ նախագահի մշտական ներկայացուցիչ Վիկտոր Դալլաքյանն այսօր հրավիրված ասուլիսում հայտարարել է.
–Ես հրաժարական եմ տալիս ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի եւ ԱԺ-ում մշտական ներկայացուցչի պաշտոնից:
Դուրս եմ գալիս ՀՀԿ-ից, այսուհետեւ վերադառնում եմ ակտիվ քաղաքականություն եւ ակտիվորեն մասնակցելու եմ 2017-ի ԱԺ ընտրություններին: Համապատասխան ձեւաչափի մասին լրացուցիչ կտեղեկացնեմ: Իմ այսօրվա ելույթից հետո եթե ինձ կամ իմ ընտանիքի անդամներից որեւէ մեկին որեւէ բան պատահի, ապա դրա պատասխանատուն Սերժ Սարգսյանն է:
Նա դիմել է ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններին, որպեսզի նրանք ուշադրություն դարձնեն իր հայտարարություններին:

Виктор Даллакян: «Если со мной или моей семьей что-то произойдет, ответственен за это будет Серж Саргсян»
Бывший депутат НС, постоянный представитель президента РА в парламенте Виктор Даллакян подал в отставку.
«Я подал в отставку с поста заместителя главы аппарата президента Армении и постоянного представителя президента в парламенте.
Заявляю, что выхожу из состава правящей Республиканской партии и возвращаюсь в активную политику. Я буду активно участвовать в парламентских выборах 2017 года. О формате участия сообщу дополнительно. Если после сегодняшнего заявления со мной или моей семьей что-то произойдет, ответственен за это будет Серж Саргсян», – сказал Даллакян в ходе пресс-конференции.