Բայդենը Թրամփին ծեծելու ցանկություն է հայտնել
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենը նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփին ծեծելու ցանկություն է հայտնել։ Այս մասին փոխանցում է CNN–ը։
Նման հայտարարության պատճառը Թրամփի՝ կանանց մասին անվայելուչ արտահայտությունն է եղել. համապատասխան տեսանյութում Թրամփը պատմում է սեռական ոտնձգությունների մասին, ինչպես նաև հայտարարում, որ «իրեն ամեն ինչ թույլատրված է, քանի որ ինքն աստղ է»։
Բայդենը նման հայտարարությունները նողկալի է անվանել։ Հարցին՝ կցանկանա՞ր արդյոք Բայդենը Թրամփի հետ բանավեճի մասնակցել, նա պատասխանել է՝ կուզենար միջին դպրոցում սովորել նրա հետ և մարզադահլիճ տանել նրան։ «Gazeta.ru»–ն նկատում է՝ այնտեղ սովորաբար ամերիկացի դպրոցականներն իրենց հաշիվներն են մաքրում իրար հետ։

Байден заявил о желании побить Трампа
Вице-президент США Джо Байден признался в желании побить кандидата в президента от Республиканской партии Дональда Трампа, передает «Gazeta.ru».
Причиной для такого заявления стала запись с Дональдом Трампом, на которой он некорректно отзывается о женщинах и рассказывает о сексуальных домогательствах, а также заявляет, что ему «все позволено, так как он звезда».
Байден назвал подобные заявления отвратительными. Кроме того, на вопрос, не хотел бы он вступить с Трампом в дебаты, Байден ответил, что хотел бы, чтобы они с Трампом учились в средней школе и он отвел бы Трампа в спортзал (традиционное место, где американские школьники «выясняют отношения» – прим.).