Հյուսիսային, հարավային և արևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ
Հյուսիսային, հարավային և արևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «ԻՍՏԻԳԼԱԼ»  և «ՍՎԴ»  տիպի դիպուկահար հրացաններ
Հոկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 900 կրակոց:
Հյուսիսային, հարավային և արևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (83 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

На северном, южном и восточном направлениях ВС Азербайджана применили снайперские винтовки
В ночь на 24 октября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 50 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено около 900 выстрелов.
На северном, южном и восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также снайперские винтовки типа «Истиглал» и СВД (83 выстрела).
Передовые подразделения Армии обороны полностью владеют ситуацией на линии фронта и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.