Լավրով. «ԱՄՆ–ին չի հաջողվի ծվեն–ծվեն անել ՌԴ տնտեսությունը»
Վաշինգտոնին չի հաջողվի ծվեն–ծվեն անել Ռուսաստանի տնտեսությունը։ «Вести.Ru»–ի փոխանցմամբ՝ Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի անդամների հետ ճեպազրույցի ընթացքում նման հայտարարություն է արել ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը։
Լավրովը հիշեցրել է՝ բոլոր երկրների շահերից է բխում, որ Եվրամիությունն ուժեղ լինի, միավորված ու ինքնուրույն։
«Պատժամիջոցներն արդյունքներ չտվեցին և չեն տա։ Ինչպես մեզ 2 տարի առաջ խոստացել էին Վաշինգտոնից, ռուսական տնտեսությունը ծվեն–ծվեն անել չհաջողվեց»,–հայտարարել է ռուսական գերատեսչության ղեկավարը։
«Gazeta.ru»–ն հիշեցնում է՝ 2015–ի հունվարին ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման վերստին մեղադրելով ՌԴ–ին Ուկրաինայի իրավիճակի համար՝ հայտարարել էր, որ շնորհիվ ԱՄՆ–ի՝ Ռուսաստանը հայտնվել է միջազգային մեկուսացման մեջ, իսկ նրա տնտեսությունը ծվեն–ծվեն է եղել։

Лавров: «Порвать в клочья российскую экономику США не удастся»
Вашингтону не удастся «порвать в клочья» российскую экономику, уверен глава российского МИД Сергей Лавров. Об этом он заявил на брифинге с членами Ассоциации европейского бизнеса, передает «Vesti.ru».
Ларвов напомнил, что в интересах всех государств, чтобы Евросоюз был сильным, единым и самостоятельным. В рамках сотрудничества могут быть реализованы колоссальные по своей значимости проекты, убежден министр.
«Попытки прибегать к наказаниям результатов не дали и не дадут. Как нам обещали два года назад из Вашингтона, порвать в клочья российскую экономику не удастся. Тех, кто знаком с ее состоянием, не нужно убеждать, что Россия уверенно стоит на ногах», – заявил глава российского ведомства.
Напомним, что в январе 2015 года Барак Обама, выступая в Конгрессе, вновь обвинил Россию в агрессии на Украине и заявил, что благодаря США Россия оказалась в международной изоляции, а ее экономика была разорвана в клочья.