Աֆղանստանում ԱՄՆ–ն ավիահարվածներ է հասցրել «Ալ–Քաիդայի» առաջնորդների ուղղությամբ
Պենտագոնը հայտարարել է Աֆղանստանի հյուսիսարևելյան հատվածում անօդաչու թռչող սարքերի օգնությամբ «Ալ–Քաիդա» ահաբեկչական խմբավորման առաջնորդ Ֆարուք ալ Քաթանի ուղղությամբ հարվածներ հասցնելու մասին։ Այս մասին փոխանցում է BBC–ն։
Նշվում է, որ հարվածների տակ է ընկել նաև ալ Քաթանի տեղակալը։ Ընդ որում, ամերիկյան զինվորական պաշտոնյաները չեն կարողանում հաստատել ահաբեկիչների մահը։ Ներկայումս Պենտագոնը գնահատում է այդ հարվածների արդյունքները։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ամեիկյան զինվորականները հարվածներ են հասցրել եմենական Էլ Բեյդա նահանգի ուղղությամբ, որի հետևանքով մահացել է «Ալ–Քաիդայի» մեկ զինյալ, ևս մեկն էլ վիրավորվել է։

США нанесли авиаудары по лидерам ячейки «Аль-Каиды» в Афганистане
Пентагон заявил о нанесении ударов с помощью беспилотника по главарю ячейки террористической группировки «Аль-Каида» Фаруку аль-Катани на северо-востоке Афганистана, передает ВВС.
Отмечается, что под обстрел также попал заместитель аль-Катани. При этом американские военные чиновники не могут подтвердить смерть террористов. В настоящий момент Пентагон оценивает результаты этих ударов.
Фарук аль-Катани является гражданином Катара. В феврале этого года власти США поместили его в список самых разыскиваемых террористов, обвинив в участии в заговорах против Европы и Соединенных Штатов.