Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ՈւՏՅՈՍ և ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ
Հոկտեմբերի 27-ի՝ լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 700 կրակոց: Շփման գծի հարավային և հյուսիսային ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՈւՏՅՈՍ և ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ (141 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана применили крупнокалиберные пулеметы «Утёс» и ДШК
В ночь на 28 октября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 60 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено более 700 выстрелов.
На северном и южном направлениях азербайджанские ВС применили также крупнокалиберные пулеметы «Утёс» и ДШК (141 выстрел).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, прибегая в случае крайней необходимости также к ответным действиям.