Թրամփն առաջարկել է չեղարկել ընտրություններն ու իրեն նախագահ նշանակել (տեսանյութ)
ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ հարկավոր է դադարեցնել նախագահական ընտրարշավը և իրեն նախագահ դարձնել։ Այս մասին հայտնում է NBC–ն։
«Մենք պետք է դադարեցնենք ընտրությունները և այդ պաշտոնը տանք Թրամփին, այնպես չէ՞»,–հայտարարել է հանրապետականը Օհայո նահանգում իր ելույթի ժամանակ։
Թրամփը չի մոռացել նաև խոցել իր դեմոկրատ մրցակից Հիլարի Քլինթոնին՝ հայտարարելով, որ նրա քաղաքական ուղղությունը «շատ վատն է»։
Ավելի վաղ Թրամփը հայտնել էր, որ ԱՄՆ ողջ ընտրական համակարգը «սարքված է» և ուղղված իր դեմ։
Հանրապետականը նաև հայտարարել էր՝ պատրաստ է ընդունել ընտրությունների արդյունքները իր հաղթանակի դեպքում։

Трамп предложил отменить выборы и сделать его президентом (видео)
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп заявил, что нужно остановить предвыборную гонку и сделать его президентом, передает NBC.
«Мы должны остановить выборы и отдать это Трампу, так?» – заявил республиканец на выступлении в штате Огайо.
Трамп также обрушился на оппонентку от демократов Хиллари Клинтон, заявив, что ее политический курс «слишком плохой».
Предложение прекратить предвыборную гонку, как отмечается, республиканец сделал на фоне своих заявлений о том, что вся выборная система США является «подстроенной» и направленной против него.