Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ և ականանետ
Նոյեմբերի 10-ի լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 85 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1100 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսային (Վերին Չայլու) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ (4 արկ) և 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Հակառակորդի նահախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

ВС Азербайджана применили гранатомет и миномет
В ночь на 11 ноября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 85 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено более 1100 выстрелов.
На северном направлении линии соприкосновения (Верин Чайлу) азербайджанские ВС применили также ручной противотанковый гранатомет (4 снаряда) и миномет 60 мм (1 снаряд).
Для подавления провокационной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжив уверенное несение боевой службы.