Հակառակորդը կիրառել է 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ
Դեկտեմբերի 1-ի՝ լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնագծի արևելյան հատվածում, որտեղ, բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից /շուրջ 1400 կրակոց/ հակառակորդը կիրառել է նաև 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր /9 արկ/ և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ /1 արկ/: Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 125 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
Հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում հայկական կողմը կորուստ չի ունեցել:
Ինչ վերաբերում է երեկ երեկոյան ադրբեջանական որոշ լրատվամիջոցների կողմից տարածված այն լուրերին, թե, իբր, ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղի ունեցած «դաժան մարտերի ընթացքում» հայկական կողմը տվել է 1 զոհ և 9 վիրավոր, ոչ այլ ինչ է, քան հերթական ապատեղեկատվություն:
ՊԲ առաջապահ ուժերը, ինչպես երեկ` ողջ օրվա ընթացքում, այնպես էլ անցած գիշեր շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և անհրաժեշտության դեպքում հակառակորդին տվել համարժեք պատասխան:

ВС Азербайджана продолжили интенсивное нарушение режима прекращения огня
В ночь на 2 декабря противник продолжил нарушать режим прекращения огня по всей протяженности карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Наиболее интенсивный обстрел был зафиксирован на восточном направлении линии соприкосновения, где противник, помимо стрелкового оружия различного калибра (около 1400 выстрелов), применил также минометы калибра 60 и 82 мм (9 снарядов) и автоматический станковый гранатомет (1 снаряд).
В целом за указанный период азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня около 125 раз, произведя по карабахским позициям более 2000 выстрелов.
Потерь с армянской нет.
«Что касается сообщений некоторых азербайджанских СМИ об 1 убитом и 9 раненых с карабахской стороны в результате «жестоких боев», то это не более чем очередная дезинформация», – отмечается в сообщении пресс-службы МО.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжили уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи, прибегая в случае необходимости также к ответным действиям.