Ադրբեջանական զինուժն օգտագործել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ
Դեկտեմբերի 4-ի՝ լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը /ավելի քան 50 անգամ/` հիմնականում կիրառելով ավտոմատ հրաձգային զինատեսակներ /շուրջ 550 կրակոց/ և դիպուկահար հրացաններ /33 կրակոց/: Առաջնագծի արևելյան /Մարտունի/ ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը երկու անգամ օգտագործել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ /ՁՀՆ-7/:
ՊԲ առաջապահ ուժերը բոլոր ուղղություններով վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնային բնագծի կայուն պաշտպանությունը::
Այս պահի դրությամբ՝ իրավիճակը հանգիստ է և լիովին գտնվում է հայկական ստորաբաժանումների զգոն վերահսկողության ներքո:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 50 раз
В ночь на 5 декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 50 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В основном обстрел велся из автоматического стрелкового оружия (550 выстрелов) и снайперских винтовок (33 выстрела).
На восточном направлении (Мартуни) линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также ручной противотанковый гранатомет РПГ-7 (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны НКР по всем направлениям уверенно выполнили поставленную перед ними боевую задачу, обеспечив прочную оборону линии фронта.
На данный момент ситуация на линии соприкосновения спокойная и находится под полным контролем армянских подразделений.