Գիշերվա ընթացքում արձանագրվել է արտակարգ միջադեպ․ ժամկետային զինծառայող է մահացել
Դեկտեմբերի 7-ի՝ լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը /շուրջ 40 անգամ/: Ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի ավտոմատ զենքերից և դիպուկահար հրացաններից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին պատասխանել են խիստ անհրաժեշտության դեպքում և շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Գիշերվա ընթացքում արձանագրվել է նաև արտակարգ միջադեպ: Դեկտեմբերի 8-ին` ժամը 02.45-ի սահմաններում, հյուսիսարևելյան /Մարտակերտ/ ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասու, դեռևս չպարզված հանգամանքներում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, 1996թ. ծնված Ալբերտ Հակոբի Պոստոլոկյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

От огнестрельного ранения погиб армянский солдат
В ночь на 8 декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник продолжил нарушение режима прекращения огня (40 раз), сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из автоматического оружия различного калибра и снайперских винтовок по армянским позициям было произведено более 500 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны отвечали на наступательные действия противника лишь в случае крайней необходимости, продолжая уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи по всей линии фронта.
Ночью было также зафиксировано чрезвычайное происшествие. В районе 02:45 на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных на северо-восточном направлении (Мартакерт), при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил солдат срочной службы Постолокян Альберт Акопович (1996 г.р.).
Для выяснения обстоятельств произошедшего ведется расследование.
Минобороны НКР разделяет тяжелую боль утраты и выражает свои соболезнования членам семьи, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего.