Հակառակորդը կիրառել է 60 մմ-ոց ականանետ, CBД և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններ
Դեկտեմբերի 13-ի՝ լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային /Հադրութ/, արևելյան /Մարտունի-Ակնա/ և հյուսիսարևելյան /Մարտակերտ/ ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Շուրջ 90 անգամ տեղ գտած խախտումների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է մոտ 1900 կրակոց, որից 56-ը` CBД և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններից: Բացի հրաձգային զինատեսակներից՝ Մարտակերտի պաշտպանական ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ /3 արկ/:
Հավատարիմ մնալով ընտրած մարտավարությանը, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել ադրբեջանական կողմի սադրիչ գործողություններին պատասխանելուց և հակազդիչ քայլերի դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
Առաջնագծի ամբողջ երկայնքով Արցախի զինված ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана применили миномет и снайперские винтовки
В ночь на 14 декабря на южном (Горадиз), восточном (Мартуни-Акна) и северо-восточном (Мартакерт) направлениях карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник 90 раз нарушил режим прекращения огня из стрелкового оружия различного калибра, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В целом Азербайджанские ВС за указанный период произвели в направлении армянских позиций около 1900 выстрелов, в том числе из снайперских винтовок типа СВД и «Истиглал» (56 выстрелов).
Помимо стрелкового оружия, в направлении Мартакертского оборонительного участка противник применил также миномет калибра 60 мм (3 снаряда).
Будучи привержены избранной тактике, передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответа на провокационные действия азербайджанской стороны, прибегая к контрмерам лишь в случае крайней необходимости.
Вооруженные силы Арцаха продолжают уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи по всей протяженности линии фронта.