Հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց
Դեկտեմբերի 19-ի՝ լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1200 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել: Շփման գոտու ողջ երկայնքով հայ դիրքապահները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնագծի պաշտպանությունը:

ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 1200 выстрелов
В ночь на 20 декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 40 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра, в том числе снайперских винтовок, азербайджанские ВС произвели в направлении армянских позиций свыше 1200 выстрелов.
К ответным действиям передовые подразделения Армии обороны НКР не прибегали. Армянские войска продолжили уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи и оборону линии фронта.