Արմեն Մարտիրոսյան. «Շատ դրական եմ գնահատում Սեյրան Օհանյանի մուտքը քաղաքականություն»
«Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը, անդրադառնալով պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի հայտարարությանը, որ ինքը մտնում է քաղաքականություն, «NEWS.am»-ին ասել է.
«Շատ դրական եմ գնահատում Սեյրան Օհանյանի մուտքը քաղաքականություն այն առումով, որ նա կարեւորում է անվտանգության խնդիրը, եւ կարծում եմ` ինքը, իմանալով, որ անվտանգությունը ոչ միայն ռազմական բաղադրիչ ունի, այլեւ բարոյա-հոգեբանական սոցիալ-տնտեսական, ժողովրդագրական, կնշի, թե իշխանության մոտ որոնք են եղել բացթողումները, ինչ թերացումներ կամ սխալներ են եղել, եւ իր զրույցների, ելույթների ժամանակ դրանք վեր կհանի»:
Արմեն Մարտիրոսյանն ընդգծեց` իրենք հնարավոր են համարում համագործակցությունն այն բոլոր քաղաքական ուժերի եւ գործիչների հետ, որոնց համար գերնպատակ են Հայաստանի ինքնիշխանությունը եւ արմատական բարեփոխումները, որոնք պետք է սկսել իշխանափոխությունից:

Армен Мартиросян: «Вхождение Сейрана Оганяна в политику оцениваю весьма позитивно»
Комментируя в беседе с «News.am» заявление экс-министра обороны РА Сейрана Оганяна о вхождении в политику, вице-председатель партии «Наследие» Армен Мартиросян отметил:
«Вхождение Сейрана Оганяна в политику оцениваю весьма позитивно в том плане, что он выделяет важность вопроса обеспечения безопасности. Считаю, что он, прекрасно зная о существовании не только военной, но и морально-психологической, социально-экономической и демографической составляющих обеспечения безопасности, укажет на упущения, просчеты и ошибки властей, поднимет эти проблемы в ходе своих выступлений и заявлений».
Армен Мартиросян подчеркнул, что они считают возможным сотрудничество со всеми политическими силами и деятелями, для которых сверхцелью являются суверенитет Армении и коренные реформы в стране, которые нужно начать со смены власти.