Հակառակորդի արկածախնդրությանը երկու օրվա ընթացքում զոհ է գնացել ավելի քան մեկ տասնյակ ադրբեջանցի զինվորական
ՀՀ Պաշպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Այս գիշեր տեղի է ունեցել նախօրեի ադրբեջանական սադրանքի տրամաբանական զարգացումը. հայկական ստորաբաժանումները պատժիչ գործողություններ են իրականացրել, ինչի արդյունքում հակառակորդն ունեցել է ևս 4 կորուստ: Հիշեցնեմ, որ դեկտեմբերի 29-ի առավոտյան Տավուշի մարզի Չինարի գյուղից հարավ-արևելք տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ էր նախաձեռնել, ինչի հետևանքով ունեցել էր մինչև 7 զոհ: Փաստացի, հակառակորդի արկածախնդրությանը երկու օրվա ընթացքում զոհ է գնացել ավելի քան մեկ տասնյակ ադրբեջանցի զինվորական: Ավելացնեմ, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը մի քանի անգամ հաստատել է, որ իր տրամադրության տակ ունի անհերքելի ապացույցներ՝ ադրբեջանական կողմի մեծ կորուստների վերաբերյալ»:

Армянские подразделения провели карательную операцию: ликвидированы 4 солдата противника
Сегодня ночью имело место логическое продолжение предпринятой накануне ВС Азербайджана провокации: армянские подразделения провели карательную операцию, в результате которой противник потерял еще четверо военнослужащих. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил пресс-секретарь министра обороны РА Арцрун Ованнисян.
Он напомнил, что утром 29 декабря на участке армяно-азербайджанской государственной границы юго-восточнее села Чинари Тавушского марза Армении ВС Азербайджана предприняли попытку диверсионного проникновения, в результате которой потеряли до 7 военнослужащих.
«Фактически, жертвами авантюры противника за два дня стали более десятка азербайджанских военнослужащих. Добавлю, что Минобороны РА несколько раз подтверждало, что имеет в своем распоряжении неопровержимые доказательства больших потерь азербайджанской стороны», – написал Арцрун Ованнисян.