Այս գիշեր ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու հատվածում
Հունվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր ուղղություններով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժի կողմից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան (Մարտունու) հատվածում, որի ուղղությամբ արձակվել է մոտ 300 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Наиболее интенсивные нарушения со стороны ВС Азербайджана были в направлении Мартуни
В ночь на 11 января на всех направлениях карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 50 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В направлении армянских позиций было произведено более 900 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, в том числе снайперских винтовок.
Наиболее интенсивные нарушения со стороны азербайджанских ВС были зафиксированы на восточном участке (Мартуни) линии соприкосновения, где было произведено около 300 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжили уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.