Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ եթե չհամապատասխանեն փաստաթղթերը, նախընտրական ցուցակում ինքը չի լինի (տեսանյութ)
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր մամուլի ասուլիս է հրավիրել և ամփոփել իր պաշտոնավարման 100 օրը:
Անդրադառնալով խորհրդարանական առաջիկա ընտրություններին՝ նա նշել է, թե իր աշխատանքով է քարոզելու: Ինչ վերաբերում է վերջին հինգ տարում Հայաստանում մշտական չբնակվելուն, ինչը թեկնածությունն առաջադրելու խոչընդոտ կարող է լինել, նա ընդգծել է.
–Վերջին տարիներին ՀՀ քաղաքացի եմ, ապրել եմ Երևանից դուրս։ Իմ բացակայության օրերի քանակը համապատասխանում է սահմանափակումին, որպեսզի լինեմ ՀՀԿ ցուցակում կամ չլինեմ, ես դա չգիտեմ, բայց եթե չի համապատասխանում, ապա ես ցուցակում չեմ լինի։
Նաև նշել է, որ իրեն ՀՀԿ շտաբի պետի առաջարկ չի եղել, իսկ եթե լինի էլ, չի ընդունի:
Կ.Կարապետյանը նաև նշել է, որ չի հրաժարվում իր ասած «պրիմիտիվ գողություն» արտահայտությունից։
–Միգուցե էմոցիոնալ է հնչել դա, բայց քրեական գործ կարող է իմ նշած ոլորտի մեջ չլինի։ Իմ ասածն ընդամենը մեր ծախսերի արդյունավետությունն է: Իմ խնդիրը ոչ թե մարդ բռնելն է, այլ այդ ֆինանսական հոսքերի կառավարումը,–ասել է նա։

В случае отсутствия требуемых документов Карен Карапетян может не войти в предвыборный список РПА (видео)
Премьер-министр Армении Карен Карапетян созвал сегодня пресс-конференцию, в ходе которой подвел итоги первых 100 дней деятельности возглавляемого им правительства.
Обращаясь к теме предстоящих парламентских выборов, он отметил, что будет агитировать своей работой. Что касается препятствия для выдвижения своей кандидатуры на выборах НС в пропорциональном списке РПА (ввиду несоответствия законодательному требованию о постоянном проживании в РА на протяжении последних 5 лет), то Карпапетян подчеркнул:
«В последние годы я являюсь гражданином РА, но проживал за пределами страны. Не знаю, подпадает ли количество дней моего отсутствия в стране под ограничение о нахождение в пропорциональном списке РПА, но в случае такового я не буду с списке».
Карапетян также отметил, что не отказывается от своего выражения «примитивное воровство».
«Возможно, это прозвучало эмоционально, но в указанной сфере может и не быть уголовной составляющей. Мои слова касались эффективности расходов. Моя задачей является не поимка воров, а управление этими финансовыми потоками», – сказал он.