Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ
Հունվարի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 500 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 40 раз
В ночь на 14 января на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 40 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В направлении армянских позиций было произведено более 500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также гранатомет типа АГС-17 (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают осуществлять надежное охранение боевых позиций, прибегая в случае необходимости также к ответным действиям.