Հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «Սև նետ», «ԻՍՏԻԳԼԱԼ», «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ
Հունվարի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր հատվածներում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 600 կրակոց: Հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «Սև նետ», «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով շուրջ 90 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана применили снайперские винтовки «Черная стрела», «Истиглал» и СВД
В ночь на 19 января на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 75 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В направлении армянских позиций было произведено более 600 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На южном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также снайперские винтовки «Черная стрела», «Истиглал» и СВД, произведя в общей сложности 90 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжили уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи, прибегая в случае крайней необходимости также к ответным действиям.