«Կարմիր բերետներ» կազմակերպությունը միանում է «Համախմբում», «Երրորդ հանրապետություն» և Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցությունների դաշինքին
Հանուն Հայաստանի և Արցախի անվտանգության ամրապնդման և հանուն մեր երկրի քաղաքացիների բարեկեցիկ կյանքի ապահովման՝ մեզ քաղաքական ու տնտեսական կյանքի առաջընթաց է պետք։ Դա է հանրության ճնշող մեծամասնության պահանջը։
Շատ լավ հասկանալով, որ այդ պահանջն իրականացնելու պատմական պահը առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններն են՝ «Կարմիր բերետներ» ռազմահայրենասիրական կազմակերպությունը կոչ է անում հասարական ու քաղաքական ուժերին գնալ լայն համախմբման և հասնել դրական փոփոխությունների։
Մենք ողջունում ենք և միանում «Համախմբում» կուսակցության, «Երրորդ հանրապետություն» կուսակցության և Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության ստեղծած դաշինքին և հույս հայտնում, որ դաշինքն այդ կընդլայնվի՝ ստանձնելով փոփոխությունների դրոշակակրի դերը։
Ապրիլի 2–ին նշանակված ընտրություններն իրենց մեջ խորհուրդ են պարունակում։ Մեր զինվորների ու սպաների թափված արյունը պարտավորեցնում է բոլորիս։ Քառօրյա մարտերից մեկ տարի անց մենք ներքին կյանքում հաղթանակ պետք է տանենք և տեր կանգնենք մեր անկախությանը։

Организация «Красные береты» присоединяется к альянсу партий «Консолидация», «Третья республика» и Демократическая партия Армении
Во имя укрепления безопасности Армении и Арцаха и ради обеспечения достойной жизни граждан нам нужен прогресс в политической и экономической жизни страны. Таково требование подавляющего большинства нашего общества.
Прекрасно осознавая, что историческим моментом для реализации этого требования являются предстоящие парламентские выборы, военно-патриотическая организация «Красные береты» призывает общественные и политические организации пойти на широкую консолидацию и добиться позитивных изменений.
Мы приветствуем и присоединяемся к созданному партиями «Консолидация», «Третья республика» и Демократической партией Армении альянсу и выражаем надежду, что он расширится, взяв на себя роль знаменосца изменений.
Назначенные на 2 апреля выборы содержат в себе совет. Пролитая нашими солдатами и офицерам кровь обязывает нас всех. Спустя ровно год после начала четырехдневных боев мы должны одержать победу во внутренней жизни страны и стать хозяевами своей независимости.