Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1050 կրակոց
Հունվարի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր հատվածներում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1050 կրակոց: Գնդացիրներից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում (ավելի քան 300 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

Противник произвел в направлении армянских позиций более 1050 выстрелов
В ночь на 20 января на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 70 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В направлении армянских позиций было произведено более 1050 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, в том числе крупнокалиберных пулеметов.
Наиболее интенсивные обстрелы из пулеметов велись на юго-восточном и восточном участках линии соприкосновения (более 300 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют линию передовой и продолжают уверенное охранение боевых позиций.