Սեյսուլանի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ
Հունվարի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 70 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 800 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Սեյսուլան) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

В направлении Сейсулана азербайджанские ВС применили миномет
В ночь на 21 января на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 70 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В направлении армянских позиций было произведено около 800 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На северо-восточном направлении (Сейсулан) линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также миномет калибра 60 мм (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны НКР воздержались от ответных действий, продолжив уверенное несение боевого дежурства.