Ստեփան Մարգարյան. «Հարգում ենք Հովիկ Աբրահամյանի՝ ՀՀԿ-ից հեռանալու քայլը»
«Համախմբում» կուսակցությունում հարգում են ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի՝ ՀՀԿ-ից հեռանալու քայլը:
Այս մասին ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում ասաց «Համախմբում» կուսակցության փոխնախագահ Ստեփան Մարգարյանը:
«Ես վստահ եմ, որ Հովիկ Աբրահամյանն ինքը ելույթ կունենա, կպատճառաբանի: Ընդամենն ասում եմ, որ հարգում ենք Հովիկ Աբրահամյանի այդ քայլը եւ ընդունում ենք ի գիտություն: Մնացած ամեն ինչը, կարծում եմ, ինքը կպատճառաբանի, կբացատրի»,- ասաց Մարգարյանը՝ վերջնական չհստակեցնելով՝ Հովիկ Աբրահամյանին կընդունե՞ն արդյոք իրենց դաշինքում: Միայն ասաց, որ հիմքեր չունեն չհավատալու Հովիկ Աբրահամյանի՝ երկրում փոփոխությունների հասնելու ցանկություններին ու նկրտումներին:
«Շատերն են ուզում բան փոխել երկրում, ինչպես կարող եմ չհավատալ Հովիկ Աբրահամյանի նկրտումներին»,- ասաց Ստեփան Մարգարյանը:
«Համախմբում» կուսակցության փոխնախագահի խոսքերով՝ Գագիկ Ծառուկյանի հետ դեռ հանդիպում չեն ունեցել: Ըստ էության, նա հերքեց նաեւ այն տեղեկությունները, թե իբրեւ իրենց դաշինքը չի գործելու Ծառուկյանի հետ:
«Ծառուկյանի հետ մենք հայտարարել ենք, որ ֆորմատ կլինի, որով կհամագործակցենք: Համագործակցության տարբեր ֆորմատների հնարավորություններ կան: Մենք կարծում ենք, որ որեւէ ֆորմատով կհամագործակցենք պարոն Ծառուկյանի հետ, չենք բացառում համագործակցությունը»,- ընդգծեց Ստեփան Մարգարյանը:

Степан Маргарян: «Уважаем решение Овика Абрамяна о выходе из РПА»
Партия «Консолидация» уважает решение бывшего премьер-министра РА Овика Абрамяна о выходе из правящей Республиканской партии Армении. Об этом в беседе с ГАЛА заявил вице-председатель партии «Консолидация» Степан Маргарян.
«Я уверен, что Овик Абрамян сам выступит в связи с этим и даст разъяснения. Мы всего лишь говорим, что уважаем шаг Овика Абрамяна и принимаем его к сведению. Об остальном, думаю, скажет он сам», – сказал Маргарян, не уточнив, примут ли они Абрамяна в свой альянс.
По словам Маргаряна, у них нет оснований не верить в желания и стремления бывшего премьера РА добиться изменений в стране.
Вице-председатель партии «Консолидация» отметил также, что встречи с Гагиком Царукяном пока не было. По сути, он опроверг информацию о том, что их альянс не будет сотрудничать с Царукяном.
«Мы заявляли, что будет найден формат сотрудничества. Существует несколько вариантов. Мы не исключаем, что будем сотрудничать с Царукяном в том или ином формате», – подчеркнул Маргарян.