Թալիշի ուղղությամբ հակառակորդը, օգտագործելով եղանակային մառախլապատ պայմանները, ձեռնարկել է հետախուզա-դիվերսիոն ներթափանցման փորձ
Փետրվարի 1-ին ժամը 15.00-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ հակառակորդը, օգտագործելով եղանակային մառախլապատ պայմանները, ձեռնարկել է հետախուզա-դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: ՊԲ առաջապահ ուժերը, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների և կորուստներ պատճառելով՝ հետ շպրտել: Կազմակերպված հակադիվերսիոն գործողության արդյունքում՝ առաջնագիծը պաշտպանող հայկական ուժերին հաջողվել է գերեվարել ադրբեջանական բանակի զինծառայող, 1995թ. Բարդա քաղաքում ծնված Էլնուր Հյուսեին Զադեին: Ըստ հավաստի տվյալների՝ հակառակորդը տվել է նաև առնվազն 1 վիրավոր, որն, ի դեպ, պաշտոնապես հաստատվել է Ադրբեջանի ՊՆ-ի կողմից այսօր տարածված հաղորդագրությամբ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և պատրաստ են չեզոքացնել ցանկացած նախահարձակ գործողություն:

В направлении Талыша пресечена попытка диверсии со стороны ВС Азербайджана
1-го февраля около 15:00 азербайджанские ВС, воспользовавшись туманом, предприняли на восточном направлении (Талиш) карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск попытку разведывательно-диверсионного проникновения, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны, вовремя выявив передвижение азербайджанских спецназовцев, прибегли к превентивным действиям и, нанеся противнику потери, отбросили его назад.
В результате предпринятых противодиверсионных действий армянским силам удалось взять в плен военнослужащего азербайджанской армии Эльнура Гусейнзаде 1995 г.р. (место рождения – город Барда).
По имеющимся достоверным данным, у противника есть еще как минимум один раненый, что официально подтверждено в распространенном сегодня заявлении Минобороны Азербайджана.
Передовые подразделения Минобороны НКР продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу по всей протяженности линии соприкосновения и готовы нейтрализовать любые агрессивные действия противника.