Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 17 արկ (լուսանկար)
Փետրվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանաման ռեժիմը՝ կիրառելով 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ: Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարը խախտվել է շուրջ 75 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 620 կրակոց: Հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 17 արկ: Նշված ժամանակահատվածում հատկապես ակտիվ են գործել ադրբեջանական դիպուկահարները՝ շփման գծի տարբեր ուղղություններում արձակելով 83 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Противник применил минометы калибра 60 и 82 мм (инфографика)
10 февраля и в ночь на 11 февраля на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник продолжил нарушать режим прекращения огня из минометов калибра 60 и 82 мм и стрелкового оружия различного калибра, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период азербайджанские ВС нарушили режим прекращения 75 раз, произведя в направлении армянских позиций более 620 выстрелов.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения противник выпустил из минометов 17 снарядов. Особую активность проявляли азербайджанские снайперы, которые произвели на различных участках линии фронта 83 выстрела.
Передовые подразделения Армии обороны НКР воздержались от ответных действий, продолжив уверенное несение боевого дежурства.