Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (լուսանկար)
Փետրվարի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտել է 64 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 600 կրակոց: Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 64 раза (инфографика)
17 февраля и в ночь на 18 февраля на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 64 раза, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра, в том числе снайперских винтовок, было произведено более 600 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также миномет калибра 60 мм (3 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической ситуацией, продолжая надежное охранение боевых позиций.