Արմեն Մարտիրոսյան. «Սեյրան Օհանյանը տեսնում է, որ խնդիր կա բանակի և անվտանգության հետ» (տեսանյութ)
Փետրվարի 21–ին մամլո ասուլիսով են հանդես եկել «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը, այդ նույն կուսակցության վարչության անդամներ Հովսեփ Ղազարյանն ու Սուսաննա Մուրադյանը։ Բանախոսներն անդրադարձել են երկրում տեղի ունեցող նախընտրական զարգացումներին։
–Ակնհայտ է, որ մենք թևակոխում ենք քարոզարշավի ակտիվ փուլ։ Հույս ունեմ, որ այն լայնամասշտաբ հարձակումը, որ տեղի ունեցավ «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի դեմ, մի փոքր կանգ կառնի և թույլ կտա ներկայացնել մեր ծրագրերը, պատկերացումները¸ ինչ ենք ցանկանում իրականացնել,–հայտարարել է Արմեն Մարտիրոսյանը։
«Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահի կարծիքով ճիշտ չէ Սեյրան Օհանյանին դիտարկել զուտ որպես քաղաքական գործիչ և այդ տեսանկյունից քննարկել։
–Սեյրան Օհանյանի անձը քննարկելը ճիշտ չէ այն առումով¸ որ Սեյրան Օհանյանն ազգային հերոս է¸ Հայաստանի լավագույն կառավարիչներից էր: Անձ, որն ունի պրոֆեսիոնալ զինվորականի հետագիծ: Անկախ նրանից՝ իշխանության մեջ ով է եղել, ինքը բանակի մեջ է եղել: Ես իրեն չէի դասի քաղաքական գործչի շրջանակում, այլ դասական զինվորականի, որը տեսնում է, որ խնդիր կա բանակի և անվտանգության հետ, և հասկանում¸ որ դա այլևս հնարավոր չէ միայն բանակի շրջանակում լուծել: Այստեղ պետք են և´ սոցիալական–տնտեսական առաջընթաց, և՛ բարոյահոգեբանական մթնոլորտի փոփոխություն,–նշել է Արմեն Մարտիրոսյանը։

Армен Мартиросян: «Сейран Оганян видит проблемы» (видео)
Сегодня состоялась пресс-конференция членов правления партии «Наследие» Армена Мартиросяна, Овсепа Казаряна и Сусанны Мурадян. В ходе мероприятия представители партии обратились к теме предвыборных развитий в Армении.
«Очевидно, что мы вступаем в этап активной агиткампании. Надеюсь, что то широкомасштабное наступление, которое имело место в отношении альянса «Оганян-Раффи-Осканян» немного стихнет, и нам удастся представить наши программы, видения и намерения», – заявил вице-председатель «Наследия» Армен Мартиросян.
По его словам, неверно рассматривать Сейрана Оганяна в качестве политического деятеля и обсуждать его в этом ракурсе.
«Обсуждение личности Сейрана Оганяна неверно в том плане, что он – национальный герой, был одним из лучших управленцев в Армении. Личность с биографией профессионального военного. Независимо от того, кто был во власти, он находился в армии. Я бы не причислял его к политическим деятелям. Он – скорее, классический военный, который видит проблемы в армии и по части обеспечения безопасности и понимает, что впредь решать их сугубо в рамках армии не удастся. Здесь нужны и социально-экономический прогресс, и изменение морально-психологической атмосферы», – отметил Мартиросян.